Stare książki to historia, którą lubię odkrywać na nowo we współczesnym świecie. Zaglądając na stronę Nitkomaniacy.pl możesz liczyć na przegląd najciekawszych pozycji z kategorii - książki rękodzielnicze. Odkrywaj je razem ze mną.

KSIĄŻKA

HAFTY Podręcznik wyszywania.
  • Wydana w roku 2004
  • WYDAWNICTWO AWM

Zgodnie z opisem umieszczonym na okładce jest to : przewodnik krok po kroku po efektownych haftach i uniwersalnych technikach wyszywania. W sumie zaprezentowano aż 74 różnorodne hafty, od podstawowych po wyszukane i o różnym stopniu trudności.

Kilka słów wprowadzenia do techniki haftu to omówienie potrzebnych materiałów. Autorzy podpowiadają jakie nici i tkaniny będą odpowiednie. Jakie igły należy dobrać. I choć są to głównie zdjęcia produktów z zagranicznych sklepów, to można na podstawie zdjęć w łatwy sposób odnaleźć odpowiednie produkty w naszych sklepach.

W książce znajdziecie bardzo czytelny opis jak wykonać owijkowe różyczki.

Jest również czytelny opis "krok po kroku" z przejrzystymi zdjęciami jak wykonać haft cieniowany.

Nie zabrakło również kilku opisów haftu wstążkowego.

W książce Hafty Podręcznik wyszywania - odkryłam dużo nowych ściegów, które jak się okazało już wykonywałam, ale nie znałam ich nazwy [ścieg granitos]. Zainspirowała mnie wykorzystania znanego łańcuszka w wersji dwukolorowej i bardziej dekoracyjnej, jako łańcuszek naprzemienny, przeplatany i ciężki. W podręczniku jest również kilka podpowiedzi jak wyhaftować różnym ściegiem liście. Dla mnie to najciekawsze pozycje w publikacji.

+

  • czytelne opisy z dużą ilością zdjęć
  • duża ilość i różnorodność ściegów dostosowana do różnych stopni trudności
  • sporo ciekawy "dobrych rad" przydatnych w czasie wyszywania

-

  • mało praktyczny format
  • ksiażka trudno dostępna [mój egzemplarz pochodzi z biblioteki]

Mam nadzieje, że moja recenzja książki będzie dla Ciebie pomocna. Zachęcam do pozostania ze mną i wspólnego odkrywania kolejnych interesujących propozycji wydawniczych dla osób zajmujących się rękodziełem. Śledź moje odkrycia na stronie FACEBOOK lub INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *