Stare książki to historia, którą lubię odkrywać na nowo we współczesnym świecie. Zaglądając na stronę Nitkomaniacy.pl możesz liczyć na przegląd najciekawszych pozycji z kategorii - książki rękodzielnicze. Odkrywaj je razem ze mną.

KSIĄŻKA

HAFTY Podręcznik wyszywania.
  • Wydana w roku 2004
  • WYDAWNICTWO AWM

Zgodnie z opisem umieszczonym na okładce jest to : przewodnik krok po kroku po efektownych haftach i uniwersalnych technikach wyszywania. W sumie zaprezentowano aż 74 różnorodne hafty, od podstawowych po wyszukane i o różnym stopniu trudności.

Kilka słów wprowadzenia do techniki haftu to omówienie potrzebnych materiałów. Autorzy podpowiadają jakie nici i tkaniny będą odpowiednie. Jakie igły należy dobrać. I choć są to głównie zdjęcia produktów z zagranicznych sklepów, to można na podstawie zdjęć w łatwy sposób odnaleźć odpowiednie produkty w naszych sklepach.

W książce znajdziecie bardzo czytelny opis jak wykonać owijkowe różyczki.

Jest również czytelny opis "krok po kroku" z przejrzystymi zdjęciami jak wykonać haft cieniowany.

Nie zabrakło również kilku opisów haftu wstążkowego.

W książce Hafty Podręcznik wyszywania - odkryłam dużo nowych ściegów, które jak się okazało już wykonywałam, ale nie znałam ich nazwy [ścieg granitos]. Zainspirowała mnie wykorzystania znanego łańcuszka w wersji dwukolorowej i bardziej dekoracyjnej, jako łańcuszek naprzemienny, przeplatany i ciężki. W podręczniku jest również kilka podpowiedzi jak wyhaftować różnym ściegiem liście. Dla mnie to najciekawsze pozycje w publikacji.

+

  • czytelne opisy z dużą ilością zdjęć
  • duża ilość i różnorodność ściegów dostosowana do różnych stopni trudności
  • sporo ciekawy "dobrych rad" przydatnych w czasie wyszywania

-

  • mało praktyczny format
  • ksiażka trudno dostępna [mój egzemplarz pochodzi z biblioteki]

Mam nadzieje, że moja recenzja książki będzie dla Ciebie pomocna. Zachęcam do pozostania ze mną i wspólnego odkrywania kolejnych interesujących propozycji wydawniczych dla osób zajmujących się rękodziełem. Śledź moje odkrycia na stronie FACEBOOK lub INSTAGRAM