#miswyrazsiedzis

MIŚ WYRAŹ SIĘ DZIŚ

Dołącz i stwórz misia!

Czy maskotka może przemówić?
Jesteśmy przekonani, że tak! O tym co ważne. Tworzymy galerię szytych ręcznie misiów ozdobionych wyhaftowanym słowem lub kilkoma, które są ważne, inspirujące, nurtujące.

  • #miswyrazsiedzis to kolekcja misiów uszytych ręcznie z hasłem umieszczonym na brzuszku
  • #miswyrazsiedzis to maskotki, która podczas zabawy zachęcają do rozmów na ważne tematy : Mamo, Tato, Ciociu ... co tu jest napisane? Co to znaczy?
  • #miswyrazsiedzis to projekt społeczny, tworzony wspólnie przez osoby z różnych środowisk, z różnych zakątków Polski, o różnych wrażliwościach i przekonaniach.
  • #miswyrazsiedzis to projekt związany z obchodami dnia dziecka.
Terminy.
  • 21 maj 2021 ostatni dzień, by dostarczyć misia
  • 29 maj 2021 WIELKI FINAŁ, czyli otwarcie wystawy
  • 29 maj - 27 czerwiec czas trwania wystawy

Jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało:

KONTAKT

Współorganizator:

Wspierają nas:

Patroni Medialni:

Magazyn DZIECI

REGULAMIN

➡️ Do projektu może zgłosić się osoba pełnoletnia.
➡️ Zadaniem osoby zgłaszającej się jest wykonanie własnoręcznie misia, który zostanie uszyty według wskazanego projektu. Na misiu należy wyhaftować indywidualny napis hasło.
➡️ Misia należy uszyć według wskazanego wykroju. Ważne jest, by każdy miś miał tę samą wielkość i kształt. Wielkość misia określona jest w wykroju [ok 14cm]. Wykrój i instrukcja - jak krok po kroku uszyć misia? dostępny będzie na stronie Nikomaniacy i DK Kadr.
➡️ Hasło umieszczone na maskotce nie może być powszechnie uznane za obraźliwe. Takie prace nie zostaną przyjęte do projektu.
➡️ Misie biorące udział w wystawie stają się własnością organizatorów. Po zakończeniu wystawy trafią do różnych osób. Zabawki z uwagi na drobne elementy z których są wykonane nie są przeznaczone dla dzieci poniżej 3 lat.
➡️ Na misie czekamy do 21 maja br. Misie należy przesłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia na adres: Recepcja Dom Kultury Kadr ul. Rzymowskiego 32, 01-001 Warszawa z dopiskiem "Miś, wyraź się dziś"
➡️ Wraz z misiem należy wypełnić formularz, który zawiera - imię lub pseudonim autora, hasło misia oraz krótki opis : dlaczego zdecydowałam się, zdecydowałem się na to konkretne hasło?

WYKRÓJ MISIA

Wykrój misia:

KLIKNIJ W TEN LINK, jeżeli chcesz pobrać wzór JPG:
WYKRÓJ MISIA - POBIERZ WZÓR

KLIKNIJ W TEN LINK, jeżeli chcesz pobrać wzór PDF:
WYKRÓJ MISIA - POBIERZ WZÓR

POTRZEBNE MATERIAŁY

➡️ Tkanina. Najlepiej wybrać do szycia misia tkaninę bawełnianą.
➡️ Igła z nitką.
➡️ Mulina, kordonek do wyszywania napisu.
➡️ Nożyczki.
➡️ Wydrukowany wykrój misia.
➡️ Wypełnienie do misia to tak zwana kulka silikonowa, czyli łatwo dostępne wypełnienie do poduszek. Możesz również użyć waty lub pocięte na drobne kawałki ścinki różnych tkanin.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Do kiedy należy przesłać misia?

Na Twojego misia czekamy do 21 maja. Misia należy wysłać wraz z wypełnionym formularzem na adres Recepcja Dom Kultury Kadr ul. Rzymowskiego 32, 01-001 Warszawa z dopiskiem "Miś, wyraź się dziś"

Z jakich materiałów uszyć misia?

Najlepszym materiałem do szycia misia jest czysta bawełna. Można uszyć również misia z lnu. Zachęcamy do szycia z tkanin z tak zwanego "odzysku", czyli na przykład wykorzystaj odzież, która jest już nie używana. A może miś ze ściereczki kuchennej, czemu nie?

Jakim ściegiem wyszywać napis?

Jest wiele różnych ściegów hafciarskich, którymi można wyhaftować napis, ale zachęcamy do wykorzystania tych najprostszych. Świetnie sprawdzi się STĘBNÓWKA , ŁAŃCUSZEK lub SZNURECZEK